Saç Neden Dökülür? Nasıl Saç Ekilir?

Saç Neden Dökülür? Nasıl Saç Ekilir?
Arkadaşına Gönder/Paylaş

Saç Nasıl Ekiliyor?

Saç ekimi kadın ve erkekler tarafından en çok tercih edilen işlemler arasında yer almaya başladı. Bu işlemin doğru bir şekilde yapılabilmesi adına bir takım durumları göz önünde bulundurmak ve buna göre hareket etmek gerekir. Özellikle saç ekimi işlemini uzman olan kişilere yaptırma konusunda son derece hassas davranmak gerekir. Doğru bir uygulama gerçekleşir ise kısa süre içerisinde canlı ve gür görünüme sahip olan saçlara kavuşma ihtimaliniz ortaya çıkar. Doğru uygulama denildiği zaman bunun doğru doktor ev doğru işlem ile mümkün olduğunu bilmek gerekir. Son yıllar da saç ekimi işleminin gündeme gelmesinin temel sebeplerinden biri ise saç ekimi yöntemlerinin artık daha kolay ve etkili olmasından dolayıdır.

 Saç Neden Dökülür?

Saç dökülmesi hem kadınların hem de erkeklerin en sık karşılaştığı durumlardan biridir. Bu dökülmenin asıl sebepleri herkeste aynı olmayıp zaman zaman değişiklik de göstermektedir. Saç dökülmesinin genel sebeplerinden biri hava değişimleri olmaktadır. Hava değişimi esnasında saçın temel yapısında bozulma gibi bir durum söz konusu olduğu için dökülme ile sonuçlanır. Saçlara sık sık ısıl işlem uygulamak da dökülme sorununun ortaya çıkması konusunda etken olmaktadır. Doğru uygulamalar ile birlikte dökülen saçların yerine yeni saçların oluşmasını sağlamak mümkün olur. Saçların en iyi şekilde korunmasını sağlamak için de ısıl işlem gibi işlemlerden kaçınmak gerekir. Genetik etkenlere bağlı olarak da saç dökülmesi meydana gelir.

 Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekiminin nasıl yapıldığı ve ne kadar süre de iyileşme gösterdiği merak edilen konular arasında yer almaktadır. Eskiden kompleks bir işlem olan saç ekimi, şimdiler de yeni teknikler ile son derece kolay bir hal almaya başladı. Lokal anestezi ile kafa bölgesi uyuşturulur. Daha sonrasında ise ense kısmında canlı olan saç dokuları alınarak kellik oluşan kısma bu saç kökleri enjekte edilir. Enjeksiyon işleminin yapılabilmesi adına küçük kesiler açılmaktadır. Bu kesiler kısa bir süre içerisinde iyileşme gösterir ve gündelik yaşamınızı etkilemez. İşlem öncesi ve sonrasın da dikkat edilmesi gereken kuralları ve konuları göz önünde bulundurarak hareket etmek gerekir.

YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki düşüncelerini bizimle paylaş.