Obeziteyim Nasıl Zayıflarım?

Obeziteyim Nasıl Zayıflarım?
Arkadaşına Gönder/Paylaş

Obeziteyim Nasıl Zayıflarım?

Obezite diğer ismiyle şişmanlıktır. Vücut standartların üzerinde alınan kilo miktarıdır. Bireylerin sahip olduğu kütlece oranların aşılması durumudur da diyebiliriz. Obezite mutlaka tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlıktır. Obezite olan insanlarda sağlık sorunları, fiziksel rahatsızlıklar görülebilir. Aşırı yağlanma sonucu organlar da yağlanır. Obezite insanların ortak sorusu şudur; nasıl zayıflarım?

 Kilo vermek, ideal kilolara düşmek zannedildiği kadar zor değildir. Biraz kalori farkı yaratarak zayıflamak mümkün olabilir. Düzenli su içerek, spor yaparak yardımcı bitki çayları tüketerek zayıflamak mümkündür. Uzman diyetisyen yardımıyla kilo verilmektedir. Spor salonlarına giderek, evde spor yaparak, tempolu yürüyüşe çıkarak, koşarak kilo verebilirsiniz.

Kaç Litre Su Tüketilmeli?

Vücut oranına göre su içme litresi de değişim gösterir. Genel olarak günde ortalama 3 ile 3,5 litre su tüketimi yapılması gerekir. Hem zayıflamak hem de böbrekleri çalıştırmak için en etkili yöntem su içmektir. Düzenli su içen bir birey yürüyüş yapmış kadar kalori yakar. 7000 kalori 1 kilograma denktir. 7000 kalori yaktığımızda bir kilo vermiş oluruz.

Ayda Ortalama Kaç Kilogram Verilmeli?

Hızlı kilo vermek sağlığa zararlıdır. Kısa sürede verilen kilolar geri alınabilir. Detox diyetleri, zayıflama çayları ile zayıflamaya çalışan bireyler yaptıkları hatanın farkında bile değildir. Hızlı verilen kilo hızlıca vücuda geri dönebilir. Ayda ortalama 4 ile 5 kilo vermek sağlıklı olandır. Hızlı kilo vermek kan değerlerini düşürür. Kişi çok kolay hasta olur. Vücut direnci düşen kişi kendini çabuk toparlayamaz. Kiloluyum derken bir de sağlığınızla uğraşmayı göze almayın. Uzman doktorlar yardımıyla düzenli kilolar vererek vücudun alması gereken vitamin ve mineralleri alarak sağlıklı kalmanız mümkündür.

Hangi Besinler Tüketilmeli?

Zayıflamak isteyen birey un ve unlu mamullerden uzak durmalıdır. Genelde sebze ve protein ağırlıklı beslenmesinde fayda vardır. Ara öğünlerde kuru yemiş, bitki çayı tüketebilir. Sık sık ufak şeyler tüketmek mideyi çalıştıracağından kalori yakımı hızlanır. Gece yemek yememek en önemli etkendir. Yemek yiyip ardından uyumamak gerekir. Her öğünde yoğurt tüketilmesi zayıflama konusunda yardımcı olabilir. Kızartma, yağlı yemekler yenmemelidir. Trans yağlardan uzak durulmalıdır. Izgara, haşlama, soteleme şeklinde besinleri pişirebilirsiniz.

YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki düşüncelerini bizimle paylaş.