Kahvaltı Olmazsa Olmaz mı?

Kahvaltı Olmazsa Olmaz mı?
Arkadaşına Gönder/Paylaş

✍️Yediğimiz her öğün, her yiyecek çok önemli ve değerlidir. Çünkü yediklerimiz bize ya şifa olacak ya da hastalık, esasında ortasıda da yok bu işin. Dolayısıyla ne yersek yiyelim olabildiğince sağlıklısını yiyelim.

✍️Peki neyi ne zaman yiyeceğiz? Üç öğün beslenmemiz şart mı? Üç öğün beslenmezsek ölür müyüz?

✍️İnsanlardan başka ihtiyacı olmadığı halde bu kadar sık yiyen başka varlık yok. Hayvanat alemine baktığımızda acıktıkları zaman yerler, sonrası işerine bakarlar. Bizde öyle mi? Yedi gün 24 saat elimizden gelse bir şeyler yiyeceğiz neredeyse. Peki ölçü nedir? Ölçü esasında basit… acıktığımızda yiyeceğiz. Sabah acıkmadın zorla kahvaltı yaparak vücuduna eziyet etme, ne zaman acıkırsan o zaman ye. Öğlen 12’de acıktım, öyleyse kahvaltını o zaman yap.

✍️Günde iki öğün beslenme öneriyorum,ilk öğün acıkınca, ikinci öğün de araya 6-8 saat koyarak sonrasında yapmak. Serbest zamanda kalorisiz sıvı gıdalar alınabilir.

✍️Birde beslenme içeriğine sağlıklı yağlar, rengarenk yeşillikler, yeterince protein ekleyip  karbonhidratı olabildiğince azaltırsak sağlıklı beslenme de çok yol almış oluruz. Şifa çok uzakta değil…

Sağlıcakla kalın…🍀

Uzm.Dr. Ekrem DUTOĞLU

dahiliye#sağlıklıbeslenme#kahvalti#fonksiyonelbeslenme

YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki düşüncelerini bizimle paylaş.